Scanning and reverse engineering

Inżynieria odwrotna (reverse engineering) zyskuje coraz większą uwagę, wraz ze
stale rosnącą popularnością druku 3D, a polega ona głównie na przeanalizowaniu istniejącego produktu i odtworzeniu go w przestrzeni wirtualnej, uzyskując plik
w formacie 2D lub 3D.

Proces obejmuje skanowanie 3D i modelowanie 3D.
Technologia inżynierii odwrotnej ma szerokie spektrum zastosowania i przydatna
jest na przykład przy uzupełnianiu dokumentacji technicznej lub jej braku.

Zastosowanie

Skanowanie 3D znajduje zastosowanie w zróżnicowanych dziedzinach i branżach. Inżynieria odwrotna wykorzystywana jest w takich gałęziach jak : architektura i sztuka, motoryzacja, przemysł, lotnictwo, energetyka oraz rozrywka. Inżynieria odwrotna jest pomocna również w medycynie i protetyce np. do wytwarzania implantów.

Technologię skanowania 3D powszechnie stosuje się przy braku dokumentacji technicznej elementów, części maszyn, jak również przy wprowadzaniu poprawek oraz modyfikacji w przedmiotach już istniejących.

Nasze usługi

Firma Future Print świadczy kompleksowe i profesjonalne usługi z zakresu skanowania 3d oraz inżynierii odwrotnej. Nasi specjaliści to zespół fachowców z wieloletnim doświadczeniem w zakresie modelowania 3d oraz skanowania 3d.

Dysponujemy w pełni profesjonalnymi i nowoczesnymi skanerami 3d, dzięki czemu możemy odwzorować nawet najbardziej skomplikowane elementy oraz sprostać najwyższym wymaganiom naszych Klientów.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dopasowując się do potrzeb Klientów.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty inżynierii odwrotnej – skanowania 3D!

Skontaktuj się z nami Wyceń projekt