Volkswagen Autoeuropa i druk 3D

22 Cze 2017
Admin
464
0

Volkswagen Autoeuropa, fabryka stanowiąca zaplecze produkcyjne marki Volkswagen w Portugalii, odnotowała dużą oszczędność pieniędzy i czasu przy produkcji części i narzędzi do aut na zamówienie przy użyciu drukarki 3D – Ultimaker 3D.

Zwykle, gdy analizuje się druk 3D w przemyśle motoryzacyjnym, wymienia się duże, przemysłowe (i drogie) drukarki 3D używane do produkcji dużych części, dlatego też obserwacje Volkswagen Autoeuropa prowadzone na klasycznych drukarach 3D pokazują, że obecnie nawet maszyny typu drukarki Ultimaker 3D mają swoje zastosowanie w przemyśle.

Inżynierowie wymienionej firmy używają drukarek Ultimaker: 3 i 2+ głównie do projektowania i produkcji wskaźników, zacisków i różnego rodzaju osprzętu na zamówienie. Dzięki dodatkowemu używaniu małych drukarek 3D udało im się ograniczyć zależność od zewnętrznych sprzedawców, a także zredukować czas projektowania i produkcji aż o 95% a koszty o 90%. W skali całego roku, dzięki zastosowaniu wspomnianych rozwiązań, fabryce udało się zaoszczędzić aż 160 000 $ w 2016 roku.

Według nich, przygotowane dzięki Ultimaker narzędzia są również dużo bardziej ergonomiczne i wydajne od tych używanych wcześniej i produkowanych prze zewnętrznych dostawców.

via Ultimaker.com

Na przedstawionym wyżej zdjęciu widać wyprodukowany dzięki drukowi 3D zacisk zabezpieczający do koła za jedyne 21 EUR, podczas gdy wcześniej kosztował on 800 EUR.

Dzięki tego typu przedsięwzięciom rozpowszechnia się nie tylko idea druku 3D w skali przemysłowej, ale także w skali drukarek niskobudżetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *